Még nincs közlekedési eszközös bejegyzése a Büdipest blognak, így arra gondoltam, összegyűjtöm néhány idevágó gyűjtésemet és közkincsé teszem.
Egy pár éve nálunk is megjelent a Londonban jól ismert kétéltű szerkezetnek, a Duck-nak egy sajátos változata.
Közelít a Margit-hídhoz.
Összehasonlításul egy londoni kacsa:
A következő oldtimer buszt a Svábhegy fogaskerekű megállójánál fotóztam, sajnos nem volt már időm közelebb menni és alaposabban dokumentálni. Annyi biztos, hogy maga Ókovács Szilveszter szállt ki belőle.
Búcsúzóul egy elkámpicsorodott troli .
Abszurd és csodás. Ez a két szó ami jellemzi Budapestet az Őrültek városát. Jön velem szemben az abszurditás úton- útfélen. Hol egy hihetetlen alakkal találkozom, hol egy észveszejtő falragacson esik meg a szemem, hol egy furcsa tárgyra akadok. Szinte minden napra jut a valószínűtlenségből, a csodásból és az érdekesből. Benne élek, mégis örökre kívül maradok.
2011. június 30., csütörtök
2011. június 27., hétfő
Barátnőt keresek
Sajátos módját választotta valaki a párválasztásnak. Üdvözlöm az ötletet, javaslom, hagyjunk egymásnak mindenfelé cetliket.
2011. június 17., péntek
2011. június 8., szerda
Sonka az üdítők között és a cukroskifli
A Gellért téren van egy kis közért. Elég nehéz helyzetben vannak, ugyanis kisboltokat meghazudtoló áruválasztékukat körülbelül 6 négyzetméteren szeretnék úgy elhelyezni, hogy mindeközben egy jó kiállású napimádó bármikor megihasson egy gránátot a közlekedő folyosón. Kissé félve fotóztam, ez volt az első helyzet, mikor egy kicsit elgondolkodtam azon, nem vagyok-e bunkó. Aztán megnyugtattam magam, hogy igen az vagyok.
Ezt pedig Zuglóban találtam egy kisbolt előtt.
Ezt pedig Zuglóban találtam egy kisbolt előtt.
Terike nővér és a fájós lábak boltja
Eltörtem az egyik kézcsontomat a könyökömnél.
Először családorvosomat kerestem meg, és ott találtam rá következő aranyos ragacsra.
Mint utóbb kiderült Terike nővért, Borika nővér fogja helyettesíteni.
Majd a felújított Uzsoki utcai kórházba látogattam kivizsgálásra. Gondolom az Európai Uniós elvárás, hogy egy beszélni alig tudó, kissé fogyatékos srác van az információs pultban délután, hogy büszkén állíthassák, hogy egy csökkent munkaképességűnek is tudnak munkát adni. Nem lett volna vele semmi bajom, de sajnos kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem vizsgálhatnak meg, illetve realizáltam, hogy millióan vannak előttem. Így másnap visszamentem, aminek nagyon örülök utólag, hiszen megpillantottam a Fájós lábak boltjának egyszerű, de mégis nagyszerű reklámját.
Először családorvosomat kerestem meg, és ott találtam rá következő aranyos ragacsra.
Mint utóbb kiderült Terike nővért, Borika nővér fogja helyettesíteni.
Majd a felújított Uzsoki utcai kórházba látogattam kivizsgálásra. Gondolom az Európai Uniós elvárás, hogy egy beszélni alig tudó, kissé fogyatékos srác van az információs pultban délután, hogy büszkén állíthassák, hogy egy csökkent munkaképességűnek is tudnak munkát adni. Nem lett volna vele semmi bajom, de sajnos kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem vizsgálhatnak meg, illetve realizáltam, hogy millióan vannak előttem. Így másnap visszamentem, aminek nagyon örülök utólag, hiszen megpillantottam a Fájós lábak boltjának egyszerű, de mégis nagyszerű reklámját.
Mika Tivadar-Kőleves
Viccesnek találtam, mikor meghallottam a Mika Tivadar Mulató nevét. Az jutott eszembe, hogy bizonyosan egy nagyon mulatós kedvű ember lehetett, amolyan turullelkű, hajnalig topogó korhely. Tudjátok, az a fajta aki kobra pozícióban fekszik egy asztalon, és egyszer csak feltámad, és mindenkinek rendel még egy kört. Utánanéztem, jómódú iparos volt, de a mulatási szokásairól nem találtam megbízható adatot. Ezt a fotót a szomszédos kocsmában készítettem, a Kőlevesben.
Az Elsőszámú Legvegyesebb Brigád maradványai Budapesten
A fenti rozsdás kocsi megtalálható a Vígszínház mögött. Úgy sejtem, színházi kellék lehet, mert többször láttam, hogy átkerült egy másik parkolóba, illetve megfordították. A függönyözés különös eleganciát kölcsönöz az egyébként matuzsálemi darabnak. Jáncsi szerint még a Vanek Úr Párizsban című Rejtő regényből ismert Elsőszámú Legvegyesebb Brigád hagyta maga után.
(Jáncsi megjegyzése: Egyébként tudtátok, hogy Rejtő a Vígszínházban volt segédszínész, és ez volt régen a város határa? Nekem is e blog becses gazdája árulta el eme tényeket.)
(Jáncsi megjegyzése: Egyébként tudtátok, hogy Rejtő a Vígszínházban volt segédszínész, és ez volt régen a város határa? Nekem is e blog becses gazdája árulta el eme tényeket.)
Aluljáró a Ferenciek terénél
Észrevettétek, hogy télen az egyik legmelegebb aluljáró a Ferenciek terén van? Emlékszem rá, jó pár évvel ezelőtt temérdek csöves élte ott életét, akár a bebábozódott hernyók, úgy fetrengtek ott. Kevesen tudják, hogy az alábbi sparhelt szolgáltatta a meleget. Megcsodálható a virágboltban szemben, az újságossal.
2011. június 2., csütörtök
Kora tavaszi sétáim egyikén készült a fotó, a Nyugati pályaudvar Westend felőli aluljárójában. A Keletinél is szoktam látni sakkozókat, sőt egyszer játszottam is egy furcsácska bácsival, aki mondanom sem kell, elég huszárosan elvert, így elvesztettem kétszáz forintot.
Az egyik kedvencem a Borozó's Kávézó névre keresztelt spí. Családias, alkoholmámoros hangulat fogadja a betérőt. Isten lássa lelkem, egyszer pont fültanúja voltam, mikor egy fickó kilépett a krimóból, felvette a telefont,
majd hallhatóan részeg hangon belebúgta a telefonba, hogy csak egy kávéra ugrott le, "neeem, nem iszik", és reméli, hogy a jól ment a vezetés stb ...
Egyébként ezt a betűtípust több kocsmánál észrevettem már, de neve egyike sem volt ennyire kreatív, mint a Borozó's. Kamaszkoromból emlékszem a kisboltban az előttem lévő srácra, aki azt mondta: kérek egy doboz Szofi light's-szokat...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)























