Kora tavaszi sétáim egyikén készült a fotó, a Nyugati pályaudvar Westend felőli aluljárójában. A Keletinél is szoktam látni sakkozókat, sőt egyszer játszottam is egy furcsácska bácsival, aki mondanom sem kell, elég huszárosan elvert, így elvesztettem kétszáz forintot.
Az egyik kedvencem a Borozó's Kávézó névre keresztelt spí. Családias, alkoholmámoros hangulat fogadja a betérőt. Isten lássa lelkem, egyszer pont fültanúja voltam, mikor egy fickó kilépett a krimóból, felvette a telefont,
majd hallhatóan részeg hangon belebúgta a telefonba, hogy csak egy kávéra ugrott le, "neeem, nem iszik", és reméli, hogy a jól ment a vezetés stb ...
Egyébként ezt a betűtípust több kocsmánál észrevettem már, de neve egyike sem volt ennyire kreatív, mint a Borozó's. Kamaszkoromból emlékszem a kisboltban az előttem lévő srácra, aki azt mondta: kérek egy doboz Szofi light's-szokat...


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése